ПК-01 ЛЬВОВ

форум о ПК-01,02 "Львов"
Текущее время: 24 окт 2018, 05:27

Forum Games WEB Tape Loader Twitter RSS

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]

Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 10 апр 2013, 18:55 

[quote="orest"]довго думав і прийшов до подібного висновку. Якщо контролер FDD, то рідні 720К, чи 360К, для автентики. 1,44 городити практичного змісту не має.

С FDD непонятно "куда бежать". Или пробовать заново приладить ко "Львову" контроллер дисковода, чтобы вернуть в строй сохранившийся софт для Хамелеона/CP/M80, или действительно делать новую штуку под формат LVT, т.е. такую, которая изначально несовместима со старыми осями. Если выбрать второй вариант, то тогда все прояснятся. Можно и свою LvivFS дописать. А что, занятие вполне душеспасительное. :D Но тут мысль сама собой выходит на сл. этап. А нужен ли такой FDD, если его контроллер фактически будет полноценным linux устройством (т.е. что-то вроде [url=http://ru.wikipedia.org/wiki/Raspberry_Pi]Raspberry Pi[/url])? Если так, то тогда уж лучше сразу ориентироваться на более современные носители информации. Тогда для нас более актуальна проблема коммуникации "Львова" со современными ПК. Если такую коммуникацию наладить, то вопрос с носителями сам собой пропадет (что там сейчас ubuntu поддерживает? почти все на свете?). В общем, ничего нового я не сказал, но разговор поддержал. Ключевое слово - коммуникация. :lol:

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 10 апр 2013, 20:19 

Комунікація - це правильно! А я от тільки що наладив залізну комунікацію між pc і пк (виявилось, елементарний обрив в кабелі був), запустив аерокобру і т.д. і прям плачу від щастя :mrgreen: Це ж треба, не пройшло й 20 років, як вдалося перші львівські ігри запустити, ще щось, крім BSTEST. Тоді не встиг розібратися, на Роботрони пересів, часу тільки Бейсик освоїти стало.

Насшот[quote]Можно и свою LvivFS дописать. А что, занятие вполне душеспасительное.
- то Ви правильно зловили напрямок думок 8) Токмо для цього такі фундаментальні справи і робляться.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 11 апр 2013, 11:31 
Site Admin

[quote="orest"]А я от тільки що наладив залізну комунікацію між pc і пк (виявилось, елементарний обрив в кабелі був)

Вы имеете в виду, передача звука?

Вернуться наверх

Заголовок сообщения: Re: Зовнішній накопичувач
СообщениеДобавлено: 11 апр 2013, 13:33 

[quote="orest"]Писав для себе, бейсик, примітивне щось. Збереглося дві касети зі стандартним софтом тільки.

Орест, а что именно на кассетах записано?

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 11 апр 2013, 18:34 

[quote="Zelya"][quote="orest"]А я от тільки що наладив залізну комунікацію між pc і пк (виявилось, елементарний обрив в кабелі був)

Вы имеете в виду, передача звука?
саме так. Дрібниця, вроді: на виході з компа сигнал є - а на вході перевіряти не став. Три проводки розпаяти й без тестера можна, вроді. А буває, як бачим, всяке.
Зате тепер є повноцінний "львів", але... (упс) вже нема вінди. Тікошо нарешті здохла, разом з вінчестером. Довго тіпалася, правда, але таки вклякла, проклята. Нарешті знов на bsd повноцінно. Аж дихати легше )
[quote="liberation"][quote="orest"]Писав для себе, бейсик, примітивне щось. Збереглося дві касети зі стандартним софтом тільки.
Орест, а что именно на кассетах записано?
Ще не знаю. Руки не дійшли ще. А тепер поки конвертор під бсд не запущу, так і не взнаю. Якщо на С, можна було б портувати пробувати. Але там паскаль, вроді. Треба дивитися.
Одним словом, як тільки розгребу - зразу повідомлю, не сумлівайтесь )

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 11 апр 2013, 18:37 
Site Admin

orest
Очень рад! Ждем теперь следующих свершений! Контроллер дисковода - это наше все! :)
Кстати, а как подключаете "Львов" к телеку/монику?

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 11 апр 2013, 19:20 

[quote="Zelya"]orest
Очень рад! Ждем теперь следующих свершений! Контроллер дисковода - это наше все! :)
[quote="Zelya"]orest
а я який радий! )
будем, будем шото творить, раз така жара пішла. Я тут поки між двома методами хитаюся: 1) описаний в сусідній темі варіант з двома проводками зєло симпатишний. Я вже навіть себе майже переконав, що так буде краще для всіх, і всі, кому треба, зможуть розкрутити пару болтів і ті два проводки припаяти. Перспективи вікриваються файні.
2) початковий загрузчик через BLOAD, як і писав раніше і т.д.
3) думаю, що є й 3-й, оптимальний варіант. Але він мені невідомий за недостатністю знань. І взагалі, "львова" я практично не знаю поки. 2 місяці досвіду роботи і аж 20 років тому - це ніби мало. Але діло наживне. Головне - правильна постановка цілей і завдань+ мотивація. Для цього ми тут і флудимо поки )

Підключаюся через SCART, чорно-білий варіант, зрозуміло. Розвів ото тижнів два назад оту приблуду, інвертор фаз сигналів RGB, за мотивами схемки в керівнитві юзера. Ще не спаяв. Дороблю - викладу на форум також.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 11 апр 2013, 19:56 

[quote="Zelya"]orest
Да... Мы с gtament планировали всех страждущих обеспечить переходниками на SCART. Я даже DIN7 накупил. Но gtament пропал :(

то це ж стратегічний запас. А там, дивись, і gtament повернеться.
UPD: Вот только гусь меня смущает
[quote="r00t"]Всё что требуется это .... прошить загрузчик в ПЗУ.Как альтернатива - хорошо и суперкрасиво. Но мьі будем копать дальше, думаю.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 11 апр 2013, 22:27 

Реплики про реализацию поддержки накопителя CompactFlash вынесены в [url=http://lvovpc.ho.ua/forum/viewtopic.php?f=2&t=222]отдельную тему[/url].

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 12 апр 2013, 12:00 

в перших номерах [url=http://lvovpc.cu.cc/article.shtml?id=9]Coman-Info[/url] йде повна викладка матеріалів по дисководу, ROM-диску і супутніх.

Схема роботи проста: з касети грузиться початковий загрузчик CP/M-53 (текст його викладений у номері 5). Далі з системної дискети грузиться сама CP/M. Ніяких втручань в схему у випадку з дисководом не потрібно робити.
Системна дискетка збереглася в когось?

Для підключення Ром-диска - [url=http://lvovpc.ho.ua/forum/viewtopic.php?f=2&t=81]два відомих проводки[/url] підпаюється.

Отож, з дисководом питання ми утрясли, вроді. Схема є (від Coman), розміщення деталей є - можна відновити плюс-мінус автентичний апарат і грузити з нього потрібну нам систему. І в цьому, як на мене, основний кайф від дисковода.

Все те саме працює й у випадку з карткою пам’яті. SD проект закриваємо поки що. [url=http://lvovpc.ho.ua/forum/viewtopic.php?f=2&t=222]СF рулить[/url] )

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 12 апр 2013, 12:20 

[quote="orest"]Схема роботи проста: з касети грузиться початковий загрузчик CP/M-53 (текст його викладений у номері 5). Далі з системної дискети грузиться сама CP/M. Ніяких втручань в схему у випадку з дисководом не потрібно робити.
Системна дискетка збереглася в когось?

CP/M-53 - это для "Вектора-06ц". Для "Львова" ось называлась CP/M-36, по объему свободного ОЗУ после загрузки. Ситуация такова, что именно CP/M-36 не сохранилась. Да и воспоминаний (особенно добрых) о ней тоже почти не сохранилось. Все-таки 36 кб... Думаю, Вы меня поняли. Стандартом для ПК-01 был Хамелеон от Алексея Мамонтова (сохранилась версия для "Львова" с Z80, но там различия с версией для i8080 минимальные и несущественные). Так же была доступна полноценная CP/M-80 от Дмитрия Скачкова, причем она сохранилась в версиях как для ПК-01, так и для ПК-02. Как это выглядело в реале. Хамелеон прошивали в ПЗУшку, которую потом вставляли вместо штатной, размещенной на сменной панели. Бэйсик при этом терялся, но поскольку он был чрезвычайно непопулярен, то об этом мало кто горевал. Когда нужно было запустить CP/M-80, то сначала из Хамелеона запускался небольшой загрузчик (около 256 байт), который выполнял всю остальную работу. Как вариант, можно было сразу зашить этот загрузчик в ПЗУ, чтобы сразу работать с CP/M-80. Именно так это все выглядело. Пока это писал, вспомнил еще кое-что по поводу CP/M-36. Ее загрузчик ведь тоже шился сразу в ПЗУ. Никогда не слышал, чтобы кто-то запускал ее при помощи магнитофона. Возможно, иначе все было на "Векторе", где с заменой ПЗУ дело было не так радужно поставлено.

[quote="orest"]SD проект закриваємо, отже.
Эх...

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 12 апр 2013, 12:39 

[quote="liberation"]
CP/M-53 - это для "Вектора-06ц". Для "Львова" ось называлась CP/M-36, по объему свободного ОЗУ после загрузки. Ситуация такова, что именно CP/M-36 не сохранилась. )...

О, дяки за уточнення, дуже цікаво. Таке в книжках не пишуть )
[quote="liberation"][quote="orest"]SD проект закриваємо, отже.
Эх...
ну, дик... а смисл? CF - правильно і просто, це все одно, що вінчестер підключити. А SD - це так так ненавидима нами всіма "лінукснутість", тобто зовнішня логіка на порядок крутіша за сам комп.
UPD: і головне - я принципово не хочу нічо перепрошивати. Тільки з зовнішніх носіїв загрузка. В цьому весь інтерес.

Вернуться наверх

СообщениеДобавлено: 03 ноя 2013, 07:31 

Реплики про кассеты вынесены в [url=http://lvovpc.ho.ua/forum/viewtopic.php?f=23&t=238]отдельную тему[/url].

Вернуться наверх

Forum Games WEB Tape Loader Twitter RSS

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]